WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Miraxh Rexhepi, mbreti i “luftës së lirë”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
HackeR-Besart


Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 28

Miraxh Rexhepi, mbreti i “luftës së lirë” Empty
MesazhTitulli: Miraxh Rexhepi, mbreti i “luftës së lirë”   Miraxh Rexhepi, mbreti i “luftës së lirë” EmptyFri Dec 31, 2010 5:47 pm

Se shqiptarët janë të lindur për sporte luftarake, flet edhe rasti i shqiptarit nga Kumanova, Miraxh Rexhepi, i cili jeton dhe vepron në Wells të Austrisë. I shkuar para nëntë viteve, Rexhepi ka bërë një emër të njohur në sportin e Free fight (luftë e lirë), që është pak i njohur në Maqedoni, ndërsa në vendet europiane gëzon një popullaritet të theksuar.

Rexhepi, gjatë karrierës së tij ka shënuar rezultate shumë të mira (9 fitore dhe 1 humbje), të gjitha këto suksese si anëtar i klubit "Safet gym".

Ai këtyre ditëve ka ardhur për pushime në vendlindje dhe në një bisedë për "Lajm" rrëfen për karrierën e tij në këtë sport.

"Kam filluar para 9 viteve. Trajner i imi është Safet Feratoviç, i cili është iniciator kryesor që unë merrem me sportin e Free fight-it. Është një sport i vështirë, por them se jam i kënaqur me suksesin e deritanishëm. Deri tani jam ndeshur me holandez, brazilan dhe italian, me ç’rast kam dal fitues. Këtij të fundit ia kam marrë shiritin", thotë 29-vjecari.

"Garat organizohen nga klubet dhe ato mbahen nga dy ose tre herë në vjet. Unë bëj garë në kategorinë gjysmë të rëndë. Në këtë sport nuk ka rregulla, d.m.th. mund ta godasësh me shqelma, grushte e të tjerë. Meçi zgjat dy herë nga pesë minuta. Është një sport i vështirë që do kushte të mira", sqaron Rexhepi, duke shtuar se me këtë sport do të vazhdojë edhe në të ardhmen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
Miraxh Rexhepi, mbreti i “luftës së lirë”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Sport-
Kërce tek: