WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 WikiLeaks: Rusia bashkëvepron me krimin e organizuar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HackeR-Besart
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 113
Web Page : 335
Join date : 13/11/2010
Age : 21

MesazhTitulli: WikiLeaks: Rusia bashkëvepron me krimin e organizuar   Sat Dec 04, 2010 4:02 pm

Në një nga dokumentat e WikiLeaks-it të publikuara sot ne te përditshmen “The Guardian” mesohet se autoritetet ruse dhe krimi i organizuar kanë lidhje të ngushta. Dokumenti është një memorandum ku citohet prokurori spanjoll Hose Gonzales gjatë një bisede me diplomatë amerikanë.

Burimi në fjalë e konsideron Rusinë si “shtet mafioz” ku partitë politike veprojnë “dorë për dorë” me krimin e organizuar. Sipas prokurorit Gonzales shërbimet sekrete ruse e kanë përdorur mafian për të kryer një sërë operacionesh mes të cilave dhe trafikun e armëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albanian-boys.tk
 
WikiLeaks: Rusia bashkëvepron me krimin e organizuar
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kadri Mani: Letër shoqërore shokut Binak Ulaj, ish-bashkëpunëtor yni i ilegales
» Bashkatdhetarët kanë tejkaluar investimet e bashkësisë ndëkombëtare në Kosovë
» Kush i tha Zahir Pajazitit ta vranë Dr. Rugoven?-Flet Hasan Zeneli, bashkëluftëtar i Zahir Pajazitit: Duhet të zbardhet vrasja e Zahirit
» Gjergj-Bajram Kabashi: Çka është duke kujtuar kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës
» Asllan Dibrani:Kushtrim për shpëtim nga rreziku i ekstremizmit islamik,që vepron në mënyrë perfide kundër kombit shqiptar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Lajme-
Kërce tek: