WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rritet me 0.2% inflacioni në muajin nëntor

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Rritet me 0.2% inflacioni në muajin nëntor   Sun Dec 12, 2010 3:26 pm

Rritet kostoja e jetesës në vend. Instituti i statistikave ka konstatuar se në nëntor, inflacioni ka arritur në 2.8 për qind, duke shënuar një rritje prej 0.2 për qind kundrejt muajit të mëparshëm.

Përveç ndikimit që ka ardhur nga ushqimet, në shtrenjtimin e jetesës ka ndikuar edhe rritja e cmimit të gazit të lëngshëm me 5.8 për qind. Kjo për shkak të ftohjes së motit dhe përdorimit të gazit për ngrohje, si burim alternativ i energjisë elektrike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rritet me 0.2% inflacioni në muajin nëntor
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rritet popullsia shqiptare në Maqedoni
» Sa më shumë kohë që do të kalojë, aq më shumë do të rritet e lartësohet gjeniu i kombit Dr. Ibrahim Rugova
» Xhesika Vula:PËRBALLË USHTRISË PUSHTUESE SERBE, NË NËNTOR 1912
» Namik Selmani:Ardhsh i mbarë, nëntor!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Ekonomi-
Kërce tek: