WwW.AlbaNiaN-Boys.tk
ReGister Nese Sje i regjistrumm

nga : HackeR-Besart

WwW.AlbaNiaN-Boys.tk


 
ForumPortaliCalendarGalleryKërkoGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pesë vitet e ardhshme kaos për Eurozonën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ardit

avatar

Numri i postimeve : 102
Web Page : 305
Join date : 21/11/2010

MesazhTitulli: Pesë vitet e ardhshme kaos për Eurozonën   Sun Dec 12, 2010 3:28 pm

Shtetet e Eurozonës do të jetë në kaos gjatë pesë viteve të ardhshme, tha Charles Grant, nga Qendra për Reforma Ekonomike në Londër.

Grant tha për gazetën "The Times" se në pesë vitet e ardhshme, Eurozona do të jetë në kaos për shkak të moszgjedhjes së problemeve strukturore në Eurozonë.

"The Times" ka komentuar se kalimi i mundshëm i krizës në Irlandë, do të dëmtonte sektorin bankar në Mbretërinë e Bashkuar e cila është e lidhur thellësisht me sektorin bankar irlandez.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pesë vitet e ardhshme kaos për Eurozonën
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kronologjia e ngjarjeve që nga vitet 600 para Krishtit deri më sot
» Një fjalim që nuk harrohet
» Dënimi i bllokmenëve: Ramiz Alia më pak vite burg se vartësit e tij
» Ismail Kadare: Pse u largova në vitet ‘90
» Gjyqi i Ramiz Alisë dhe byroistëve: Ja pse u dënuan liderët komunistë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.AlbaNiaN-Boys.tk :: LAJME :: Ekonomi-
Kërce tek: